Децата от ДГ „Слънце“ поздравиха отделението по педиатрия на УМБАЛ „Канев“

вторник, 19 октомври 2021

Децата от 4-та група на ДГ „Слънце“ поздравиха медицинския персонал в отделението по педиатрия на УМБАЛ „Канев“ с рисунки по случай Празника на българския лекар. През изминалата учебна година персоналът на детската градина се грижи за децата на работещите на първа линия в пандемията от COVID–19.

Рисунките са послание от децата към хората, грижещи се за опазване на най-ценното - здравето и живота ни, а инициативата е реализирана под ръководството на главния учител Екатерина Йорданова и старши учител Силвия Ангелова. Възпитаниците на детската градина с помощта на своите преподаватели са написали и благодарност към медицинския персонал на болницата:

На медиците с признателност и поклон!

Благодаря не стига за вашето старание!

Поклон пред безграничната ви доброта,

поклон пред най-святото признание

мрака да превръщате във светлина.

Рисунките ни не стигат за вашето старание

да търсите за всяка болка най-добрия лек.

Най-топлото, най-истинско признание:

искрата във очите на спасен човек.

В посланието се казва още:

„Всички вие - лекари, медицински сестри и санитари в   Отделение по Педиатрия към УМБАЛ „КАНЕВ АД“, сте лицето на надеждата, подкрепата, вярата и спасението.

Вашата професия не е просто работа, а мисия за опазване  на най-ценното-здравето и живота на децата. Това е част и от нашата мисия, заедно да се грижим за по-доброто ни бъдеще.

Децата имат нужда и от вас!

Вие връщате усмивките им по лицата и премахвате болката, Вие медици със ,,златни ръце и добри сърца ‘‘.

Бъдете здрави и успех в благородното дело, на което сте се посветили!“