Детска градина „Пинокио 2“ е изцяло обновена с Европейски средства

понеделник, 15 април 2019

Днес, 15.04.2019г., се състоя церемония по откриване на обновената детска градина „Пинокио 2“ и прилежащото й дворно пространство. На събитието присъстваха министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, народните представители от ПП ГЕРБ в 19-и МИР Пламен Нунев, Светлана Ангелова и Андриан Райков, кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметовете Страхил Карапчански и Димитър Наков, главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска, началникът на РУО-Русе Росица Георгиева, ръководителят на проекта Нели Миткова, заедно с екипа по проекта, представители на изпълнителите на строително-монтажните работи, представители на медиите, директорът на детската градина г-жа Ценка Тодорова, родители, персонал и деца.От обновените условия ще се възползват над 94 деца, като вложените безвъзмездни средства са в размер на 1 180 145,40 с ДДС. По проекта е извършен цялостен ремонт на сградата, внедрени са мерки за енергийна ефективност, както и благоустрояване на прилежащите дворни пространства, в това число и изграждане на нови открити площадки за игра, спортна площадка и озеленяване.Проект „Ремонтна пет общински учебни заведения в град Русе, включително прилежащите им дворни пространства“ се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020, съфинансирана от ЕС чрез Европейския фонд за регионално развитие. Над 2 000 деца и повече от 200 души зает персонал ще се възползват от подобрените условия в обновените сгради.

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ