Вокална група „Приста“ се завърна от конкурс с много признание и награди

понеделник, 15 април 2019

На 13.04.2019 г. се проведе шестото издание на Националния конкурс за вокални формации „Хармония“в Драматичен театър гр. Стара Загора, откъдето Вокална група „Приста“, към Общински Младежки Дом се завърнaс високи отличия. Тази година участие взеха над 320 деца и младежи, разпределени в 40 вокални формации, най-добрите от цяла България - София, Пловдив, Добрич, Хисаря, Севлиево, Шумен, Русе, Силистра и Стара Загора. Професионалното жури на конкурсабеше в състав доц. Алис Боварян - вокален педагог и преподавател в Националната музикална академия, Милена Добрева – вокален педагог, композитор, аранжор и диригент на Вокален ансамбъл „Фортисимо“ и Жанина Янкулова - вокален педагог и композитор, както и Младежко жури от Вокална студия „Усмивки“ при читалище „Родина“. Вокална школа „Приста“, с ръководител Доротея Бальовска се завърна с две награди – „Приста джуниър“ бе удостоена със Специалната награда на организаторите НЧ „Родина“ за изпълнението си във втора възрастова група на песните „Пустоно лудо и младо“ и „Боряно, Борянке“ в нови съвременни аранжименти. Вокална формация „Приста“ зае престижното второ място в състезание с изключителна конкуренция на вокални групи от Пловдив, София, Севлиево и Добрич. Изпълнението  на две емблематични български песни „Хора и улици“ и „Моя любов“ обра овациите на публиката.