Детска градина “Слънце“ е с нови пространства за игра и ботаническа градина

понеделник, 31 октомври 2022

Ботаническа градина с цветя, къщички за птици и хотел за насекоми създадоха възпитаниците на ДГ „Слънце“ заедно със своите родители и учители. Дейностите са част от проект „Играят децата и пазят земята“, чрез който малките русенци се запознават отблизо с богатствата на природата и се учат да ги ценят.

Отскоро учебното заведение е оборудвано и със съвсем нов детски еко кът за образователни игри на открито. Изградени са цветни алеи пред групите, а експертите от общинското предприятие „Паркстрой“ помогнаха за озеленяването на района с декоративни храсти, сезонни цветя и друга трайна растителност.

Краят на проекта бе отбелязан с музикален детски празник.

„Скъпи деца, не забравяйте, че всички живи организми са взаимносвързани и заедно създават нашата планета. Грижейки се за едно дръвче например, всъщност помагаме на много повече същества, отколкото си мислим, да оцелеят“, каза кметът Пенчо Милков.

Проект „Играят децата и пазят земята“ се реализира по  Национална кампания „Чиста околна среда-2022“- „Обичам природата – и аз участвам“.