Детските градини и ясли в Община Русе преустановяват своята дейност за 10 дни

четвъртък, 18 март 2021

Преустановява се за 10 дни работата на детските градини и ясли в Община Русе в съответствие с решението на министъра на здравеопазването. Мерките влизат в сила в цялата страна от понеделник, 22 март.

На заседанието на Областния оперативен щаб днес бе взето още едно важно решение – Община Русе отново ще предостави възможност децата на медиците, работещи на първа линия, да посещават детско заведение по време на наложения локдаун.

Същото се случи и в края на ноември 2020 г., когато децата на медицински лица получиха грижи от детска градина „Слънце“ и детска ясла №16. И двете сгради се намират в близост до центъра на града и до болниците, полагащи грижи за пациенти с COVID-19.

За прием в детската градина е препоръчително децата да разполагат с учебните си помагала.

Градината ще работи всеки делничен ден от 7 до 19 ч. Тя се намира в кв. „Възраждане”, ул. „Шейново” 14 – срещу училище „Възраждане“.

Телефоните за контакт са 082/84 58 59 и 0878845859.

За децата в яслена възраст са необходими здравни документи. Те се вземат от редовната детска ясла и се носят на място в детска ясла №16 от понеделник.

Работното време на яслата е същото - всеки делник между 6:30 ч. и 18:30 ч.  Адресът й е ул. "Неофит Рилски" № 2А - срещу училище „Възраждане“.

За контакт: 082/84 14 01 или 0885 030147.