Детско-юношески фолклорен ансамбъл „Зорница“ отбелязва 55 г. от основаването си

понеделник, 17 юни 2024

На 22 и 23 юни /събота и неделя/ от 18:30 ч. в Голямата зала на Доходното здание Детско-юношески фолклорен ансамбъл „Зорница“ към Общинския детски център за култура и изкуство ще изнесе два концерта по повод 55 г. от основаването си.

Ще бъдат представени музикално-танцови постановки от различни фолклорни области на България – „Полъх от Добруджа“ и „Лазарки от Русенско“ с хореография на незабравимата Милка Железарова, „Камчийски танци“ /хореограф проф. Петър Ангелов/, „Ряховски момчета“ /хореограф Емил Костадинов/, „Русенска сюита“ /хореограф Иван Донев/ и много други. Танците са подготвени от хореографите Милена Михова и Добрин Райчев и от диригента на хоровия състав към ансамбъла Светлана Недкова – Петрова.

Празничните концерти ще бъдат достойно отбелязване на годишнината на авторитетния фолклорен състав, превърнал се през годините в една от емблемите на Русе.

Билети за концерта ще се продават от 19 юни на касата на Доходното здание от 10 до 17ч.