Днес беше учредена Регионална структура на КРИБ в Русе

четвъртък, 30 март 2017

Днес в Заседателна зала на Бизнес парк – Русе се състоя официално откриване и учредяване на Регионална структура – Русе на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ).

Заместник-председателят на Управителния съвет при КРИБ г-н Иван Бойков отправи приветствие към участниците и обяви името на председателя на Регионална структура – Русе – г-жа Милка Трифонова. „КРИБ РУСЕ ще защитава интересите на бизнеса в Русе и е за създаването на среда за бизнес, в която производителността и конкурентоспособността на фирмите да се повишава“, заяви още той.

Сред гостите на събитието беше г-жа Нели Миткова, директор на дирекция „Икономика и управление на собствеността“ в Община Русе. Тя връчи поздравителен адрес от името на кмета  г-н Пламен Стоилов с пожелание за последователност и много успехи.

Структурата на национално ниво има мисията да бъде ефективна в подобряването на бизнес климата в страната; да подпомага членовете си в споделянето на добри бизнес практики; да повишава конкурентоспособността на българската икономика като произвежда три-четвърти от БВП на България, дава работа на над 800 000 души, обединява над 11 000 компании, колективни и индивидуални членове и осигурява над три-четвърти от българския износ.