Днес се откри традиционния фестивал "Еньовден" в Лесопарк "Липник"

събота, 22 юни 2019

Днес, в Лесопарк „Липник“, се откри традиционния фестивал „Еньовден-2019“. На събитието присъстваха народният представител г-жа Светлана Ангелова, зам.-кметът по комунални дейности г-жа Наталия Кръстева,г-жа Пенка Пеева - председател на РКС - Русе, председателят на Българската асоциация на пенсионерите – Русе г-жа Петинка Митева и председателят на Българската асоциация на пенсионерите – Силистра Нина Илиева.

Г-жа Кръстева поздрави присъстващите и връчи на г-жа Митева поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов. „Приемете сърдечните ми поздравления, като знак на уважение и възхищение към енергията и професионализма, които проявявате за организирането на този прекрасен празник – „Еньовден-2019“, това се казва в адреса от русенския градоначалник.

В събора участват над 300 участници от североизточна България.

Акцент на фестивала бяха изложба от погачи, изработени лично от членове на Асоциацията, както и подбрани изпълнения на народни музикални инструменти.

Участниците ще бъдат наградени с дипломи и парични награди, осигурени от Община Русе.