До 19 май е записването за участие във фолклорния събор „Златната гъдулка“

вторник, 25 април 2023

На 4 юни на открита сцена в Парка на младежта Община Русе ще проведе 53-ия ежегоден фолклорен събор „Златната гъдулка“. Крайният срок за записване за участие е 19 май.

Съборът е с конкурсен характер и на неговата сцена се представят стотици изпълнители – певци, музиканти, танцьори, разказвачи на предания, легенди, гатанки и приказки, инструментални групи и групи за народни обичаи, представящи традиционен български фолклор.

Участниците се оценяват от професионално жури, което присъжда следните награди: голяма награда за цялостно представяне – приз „Златната гъдулка“, придружен от грамота и парична награда, както и колективни и индивидуални награди (I, II и III), придружени от грамоти и парични награди.

Регламентът на „Златната гъдулка“ можете да видите тук.

Формулярът участие във фолклорния събор можете да намерите тук.

Тази година в традиционния фолклорен събор се очакват и участници от район Тараклия, Молдова. Българската общност бе поканена да се включи в самодейния форум от кмета Пенчо Милков по време на посещение в Русе на техния председател Иван Паслар.

Записването за „Златната гъдулка“ ще става на имейл r.karagyozova@ruse-bg.eu .

Телефон за контакти: 082/506 505, 082/506 506, 0887 686 136.