сряда, 28 юли 2021
Днес доброволческото формирование за борба с бедствия и аварии към Община Русе бе свикано за участие на членовете му в учение за реакция при изтичане на газ от жп цистерна.
То се проведе на производствените терени на „Булмаркет“ и в него се включиха представители на ОД на МВР, Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Русе, Областния съвет на Българския червен кръст – Русе и Центъра за спешна медицинска помощ – Русе.
„Доброволците имаха задача да отцепят 300-метровата зона, която е най-опасна в такива ситуации“, коментира началник сектор „Пожарогасителна и спасителна дейност“ гл. инспектор Веселин Марков.
За да не се стигне до експлозия, електрозахранването бе спряно за времето на симулацията първоначално в района на жп разтоварището, а след това и в близките зони, разширявайки периметъра.
Доброволческото формирование на Община Русе в момента възлиза на 37 души, като желаещите да станат част от него могат да заявят това на телефон 082/834 437, на който ще получат повече информация.
Последни Новини
Опера, театър, концерти и лятно кино превръщат Русе в „Сцена под звездите“…
вторник, 09 юни 2026
Русе предлага иновативен подход към управлението на дъждовните води
вторник, 09 юни 2026
Кметът Пенчо Милков и екипът му представиха напредъка по важни инфраструктурни…
вторник, 09 юни 2026
Freedom Dance Studio посвещава постановка на хореографката Цветанка Гергинова
вторник, 09 юни 2026
Биг Бенд, рок групи и надпревара на Мото рок фест Русе 2026
вторник, 09 юни 2026
Кметът Пенчо Милков приветства партньорството между Австрийските пощи…
понеделник, 08 юни 2026
Седмица на отворените врати за туберкулозата ще се проведе в Русе от 15…
понеделник, 08 юни 2026
НЧ „Пробуда – 1940" е новият носител на „Златната гъдулка"
понеделник, 08 юни 2026