Доброволци стартират кампанията “Да почистим Русе за 1 час”

четвъртък, 06 октомври 2022

Тази неделя от 9 до 10 ч. доброволците от сдружение “СъГраждани” дават старт на нова кампания - “Да почистим Русе за 1 час”.
“В забързания ни делник времето е ценно за всички. Затова ще организираме редовни акции, в които всеки, който иска да допринесе за по-чистия ни град, ще може да посвети частица от времето си на каузата”, заявиха организаторите.
Акциите по почистване ще се провеждат паралелно в няколко района, като всеки гражданин ще може да избере към коя група доброволци да се включи.
Първите акции ще бъдат на следните места:
1. тревната площ между Кауфланд-Дружба и спирка “Печатни платки”. Организатор Диляна, тел. 0888126588
2. кръстовището на Петко Д. Петков и Муткурова. Организатор Иван, тел. 0885875238
3. ОЗК Арена. Организатор Десислава, тел. 0883416213
Чували и ръкавици ще бъдат осигурени.
Община Русе организира сметоизвозването на отпадъците и ще подкрепи и следващите сбирки на доброволците.