Пропускане до съдържанието на страницата

Дунав Русе триумфира в регион Център на Баскетболната лига

понеделник, 22 май 2023

Дунав Русе спечели трофея в регион Център на ББЛ А група, след като в изключително драматичен финал в зала „Балканстрой“ в Плевен победи Чавдар Троян със 74:71.

Баскетболистите на Руслан Русев стартираха много силно мача и след десет минути игра водеха с 24:14. През втория период обаче настъпи срив в представянето им, съперникът заигра много по-добре и на почивката обърна за 42:33.

След паузата мачът продължи да бъде много оспорван, а решителната четвърт започна при 55:52 в полза на Чавдар. Отборът на Лъчезар Диков дръпна и с 9 в средата на частта, но по-малко от две минути преди края равенството бе възстановено – 71:71. Последваха пропуски и грешки и от двете страни, а 15 секунди преди края тройка на Теодор Трифонов отново изведе Дунав напред, като до края съперникът пробва да прати мача в продължение, но без успех.

Николай Николов бе с основен принос за успеха с 37 точки (7 тройки), Теодор Трифонов добави 17 точки. За състава от Троян Красимир Маринчевски бе над всички с 23 точки и 10 борби, а Радослав Кочев записа 14 точки и 10 борби.

В спора за третото място в регион Център Чардафон се наложи над Видабаскет със 72:61.

Източник: bgbasket.com