Кметът се срещна с полския посланик д-р Мачей Шимански

понеделник, 22 май 2023

Кметът Пенчо Милков посрещна полския посланик Н. Пр. д-р Мачей Шимански в Русе. Визитата на дипломата е по покана на Регионалния исторически музей, където днес от 17:30 часа ще бъде открита и негова лична фотоизложба.

„С полския народ сме близки и считам, че можем да вземем пример от вас. От една страна държавата отстоява позициите си пред Европа по много достоен начин, а от друга - развива спорта и културата, които сплотяват народа и укрепват гордостта“, отбеляза Милков.

Кметът отправи покана към дипломата за посещение и на живописния район на Русенското Поломие, където също могат да бъдат открити и фотографирани забележителни животни.

„Птиците на България през очите на един поляк“ представя снимки от цялата страна. Експозицията ще бъде открита днес в 17:30 часа и допълнена с презентация на тема „Как да снимаме птици“.