понеделник, 22 май 2023
Кметът Пенчо Милков посрещна полския посланик Н. Пр. д-р Мачей Шимански в Русе. Визитата на дипломата е по покана на Регионалния исторически музей, където днес от 17:30 часа ще бъде открита и негова лична фотоизложба.
„С полския народ сме близки и считам, че можем да вземем пример от вас. От една страна държавата отстоява позициите си пред Европа по много достоен начин, а от друга - развива спорта и културата, които сплотяват народа и укрепват гордостта“, отбеляза Милков.
Кметът отправи покана към дипломата за посещение и на живописния район на Русенското Поломие, където също могат да бъдат открити и фотографирани забележителни животни.
„Птиците на България през очите на един поляк“ представя снимки от цялата страна. Експозицията ще бъде открита днес в 17:30 часа и допълнена с презентация на тема „Как да снимаме птици“.
Дунав Русе триумфира в регион Център на Баскетболната лига
понеделник, 22 май 2023
Жп прелез в кв. Долапите се затваря за ден поради ремонт
вторник, 23 май 2023
Последни Новини
Фестивалът за съвременно изкуство в Русе превръща за месец града и региона…
събота, 16 май 2026
Ученици от Русе премериха знания в куиз състезанието „Да си добър е TRENDY“
събота, 16 май 2026
Шест отбора показаха умения и креативност в международното кулинарно състезание…
събота, 16 май 2026
Русе отбеляза 150 години от слизането на Ботевата чета с мащабна историческа…
събота, 16 май 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 15 май 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 15 май 2026
Пантеонът на възрожденците грейва днес в лилаво в подкрепа на недоносените…
петък, 15 май 2026
Центровете за административни услуги няма да обслужват граждани на 18…
петък, 15 май 2026