Двама общински съветници положиха клетва днес

четвъртък, 20 април 2017

21-вото заседание на Общински съвет – Русе започна с минута мълчание в памет на общинския съветник Борислав Богомилов, който почина на 8-ми април тази година.

Двама познати от предходния мандат общински съветници положиха клетва днес – доц. Сашо Нунев от групата на ПП ГЕРБ, заемащ  мястото на Борислав Богомилов и Пламен Рашев от ПП БСП, който влиза в ОбС на мястото на избрания за народен представител Пенчо Милков.

Пламен Рашев ще заема поста на председател в Постоянната комисия по младежта и спорта; член на Постоянната комисия по закон, обществен ред и сигурност и член на Комисията по общинска собственост. Той ще представлява Община Русе в Общото събрание на акционерите на Българска стокова борса.

Сашо Нунев ще бъде член на Постоянната комисия по здравеопазване и социална политика и член на Постоянната комисия за установяване на конфликт на интереси.

Предложението беше прието с 43 гласа „за“, 0 „против“ и 1 „въздържал се“.