Дванайсетокласникът Ивелин Иванов от Дойче шуле спечели европейското първенство по дебати на немски език

неделя, 29 септември 2024

Снимка: уебсайт на СУПНЕ "Фридрих Шилер" - Русе

Благодарение на дванайсетокласника Ивелин Иванов от Русе България триумфира за втори път на европейското първенство по дебати на немски език. Възпитаникът на СУПНЕ „Фридрих Шилер“ завоюва победата в престижното състезание, което събра участници от цяла Европа, за да дискутират по социално значими теми. След седем интензивни кръга през годината, Ивелин успя да извоюва големия успех на финала, който се проведе в Берлин.

„Изключително съм доволен, че победих и изобщо не го очаквах“, сподели дванайсетокласникът.

Зад успеха на Ивелин стои усилената му подготовка с помощта на неговия преподавател по философия и координатор на младежките дебати в СУПНЕ „Фридрих Шилер“ Сияна Мандаджиева. С нейната подкрепа, както и с тази на директора на учебното заведение Искра Иванова, през месец май т.г. ученикът от Дойче шуле стана победител в националното състезание по младежки дебати на немски език.

След триумфа в Берлин младият русенец започва подготовка за завършването на гимназията. „Предстоят ми матура по български и изпит по немски. Искам да уча информатика в Германия, вероятно в по-малък град“, разказва Ивелин пред репортери на бТВ.

На европейското състезание в Берлин той представи България заедно с Кристина Стоянова от ЧНУ „Ерих Кестнер“, София.