Две изложби попълват културната програма в Русе

събота, 18 юни 2022

Изложбата „Стоимир и приятели“ и юбилейната експозиция в памет на покойния русенски художник Станчо Станчев бяха открити вчера.

В русенската Художествена галерия са изложени картините на Стоимир Иванов и едни от най-цветните русенски автори Димитър Хинков, Пейно Пейнов, Мая, Гриша Кубратов, Кирил Герасимов, Георги и Таня Пасеви, Пламен Монев, Зютю Калит и Вергиния Пенчева- Джина.

„Блажени са хората, които могат да изразяват емоциите си с изкуство“, поздрави творците кметът Пенчо Милков.

В малката изложбена зала на ул. „Борисова“ 6 семейството и близките на Станчо Станчев събраха живописни творби на художника от последните му години на този свят. През 2022 той трябваше да навърши 80 години.

„Чрез вас творбите на Станчо продължават да живеят и русенци отново имат привилегията да се докоснат до неповторимия дух, който те носят“, обърна се към близките на твореца зам.-кметът Магдалина Илиева.

Експозицията, включваща пейзажи, натюрморти и миниатюри, може да бъде разгледана до края на месеца.