Експерти от Община Казанлък гостуваха в Русе по програма за обмен на опит

вторник, 29 май 2018

Днес, експерти от Община Казанлък гостуваха на Община Русе по Програма за обмен на опит и добри практики. В Заседателна зала на Общината, гостите от Общинска администрация – Казанлък, бяха посрещнати от зам.-кмета по устройство на територията в Община Русе инж. Димитър Наков, директора на Дирекция „Европейско развитие“ Никола Кибритев, директора на дирекция „Правни дейности“ Соня Станчева, изпълнителния директор на „Общински транспорт Русе“ АД Александър Георгиев, както и от главния инспектор на отдел „Транспорт“ Кремена Минева.

Зам.-кметът инж. Наков запозна гостите с дейностите на Община Русе във връзка с проекта „Интегриран градски транспорт“ по ОПРР, чиято първа част вече приключи успешно. Последва представяне на общинското търговско дружество от г-н Георгиев, а г-жа Станчева изложи темата за прилагането на Регламент 1370/2007 на Европейския парламент и на Съвета, договор за обществена услуга с вътрешен оператор на обществения транспорт и неговото възлагане. Г-н Кибритев  представи транспортната схема, осъществяването на обществени превози на пътници, позициониране на структурните звена и организацията по контрола върху дейността на вътрешния оператор, а Кремена Минева разказа пред гостите за информационната система, оборудването за следене на трафика, интерактивния градски навигатор, както и системата за таксуване. Всяка тема бе придружена от дискусия, а по-късно групата посети обекти и се запозна с практическото изпълнение на проектите.