Фестивалът "Етноритми - бит и култура" събра стотици участници от цялата страна

събота, 13 юли 2024

За поредна година село Бъзън се превърна в център на фолклорното изкуство с провеждането на традиционния фестивал „Етноритми - бит и култура“. Шестото издание на събитието привлече стотици участници и гости, обединени от любовта към народните песни и танци. Фестивалът предлага сцена за изява на любителски клубове, които представят изпълнения от различни етноси в страната, носии, занаяти и обичаи.

Кметът на община Русе Пенчо Милков, който уважи събитието, приветства организаторите и участниците: "Вашата страст към фолклора, вашата отдаденост към съхраняването на народните обичаи и вашата енергия правят този фестивал уникален и неповторим. Вие сте пример за това как различните култури могат да съжителстват и да се обогатяват взаимно, създавайки една по-красива и сплотена общност и демонстрирайки силата на единството в многообразието. Вашите усилия и постоянство са пример за всички нас и особено за младото поколение, на което предавате традициите и ценностите на предците си".

Фестивалът стартира в 10 ч. на открита сцена в центъра на Бъзън, където 40 самодейни фолклорни състава и близо 400 участници от различни етноси представят своите изпълнения.

Кулминацията на събитието ще бъде в 18:30 ч., когато на сцената ще излязат русенският дует "Аморе" и известната естрадна певица Кичка Бодурова, за да закрият фестивала с богата концертна програма.

Фолклорният фестивал „Етноритми - бит и култура“ се организира от НЧ “Светлина-1927“ в сътрудничество с кметството на село Бъзън и с финансовата подкрепа на програма „Култура“ на Община Русе.