Овладян е пожарът в района под старата телевизионна кула

събота, 13 юли 2024

Пожарът в района под старата телевизионна кула край Русе, който възникна днес по обяд, вече е овладян.

В потушаването на огъня, който е засегнал вилни имоти, са се включили екипи на "Пожарна безопасност и защита на населението“ с шест специализирани автомобила. Те получиха подкрепа от шестима доброволци от формированието към Община Русе. Благодарение на техните бързи и координирани действия към момента ситуацията е овладяна и няма опасност за населението и околните обекти.

По информация на ОД на МВР-Русе няма пострадали хора. Причините за възникването на пожара предстои да бъдат установени, както и материалните щети.

Пожарникарите и доброволците от общинското формирование продължават да следят района, за да предотвратят евентуални нови огнища.