Фолклорна танцова студия "Зора" се завърна от Международен фестивал в Унгария

вторник, 02 август 2016

Танцьорите от фолклорна танцова студия „Зора” към Общински младежки дом - Русе се завърнаха от 9-ти Международен танцов и музикален фестивал в град Чонград, Унгария. Той се състоя от 29 юли до 1 август и няма конкурсен характер.

Възпитаниците на Мъгърдич Астхигян се представиха в два последователни дни на сцената на фестивала. През първия ден 25 танцьори от малката и голямата група представиха магията на българския фолклор. Те взеха участие в дефиле, заедно със състави от България, Кипър, Сърбия, Унгария и Румъния. На открита сцена в центъра на Чонград те представиха 25-минутна блок програма с шопски танц, русчуклийска празнична сюита, игри край Ерма и традиционна българска песен. В знак на благодарност, кметът на Чонград подари на танцьорите билети за вход на басейн с множество атракции. Също така, те получиха грамота и плакет за отлично представяне и участие във фестивала.

На следващия ден танцьорите от ФТС „Зора“ представиха  същата програма в град Сентеш. Освен задължителната фестивална част на програмата, не липсваха и забавления през свободното време. За групата се грижеха организатори на фестивала, които разведоха танцьорите да разгледат забележителностите в Чонград и Сегед. По местна телевизия беше излъчено интервю с представители на ФТС „Зора”.

Организаторите останаха изключително доволни от участието на танцьорите и ги поканиха да се включат и в десетото издание на фестивала през 2017 година.