ФТС "Зора" с първо място на фестивал в Балчик

четвъртък, 29 септември 2016

Танцьорите от ФТС „Зора” взеха участие в шестото издание на Националния фолклорен фестивал „Море от ритми”, който се проведе от 22 до 25 септември в град Балчик. Фестивалът е с конкурсен характер и се провежда под патронажа на кмета на Община Балчик.

Участие взеха както индивидуални изпълнители, така и танцови състави и клубове от цялата страна. Русенските танцьори се представиха на 24 септември в раздел „Обработен фолклор”, в трета възрастова група. Те участваха в конкурса с два танца, които им донесоха и първото място.

Жури с председател проф. Даниела Дженева присъди и награда за най-добър хореограф в рамките на фестивала на г-н Мъгърдич Астхигян–ръководител на ФТС „Зора”.  Групата получи и грамота за участие и отлично представяне и принос в запазване на българския фолклор.