Игнат Канев откри нова детска площадка в УМБАЛ - Русе

сряда, 28 септември 2016

Днес, официално се откри нова детска площадка в двора на УМБАЛ-Русе. Тя е изградена с дарение, направено от Игнат Канев и носи името на своя собственик.

На събитието присъстваха  изпълнителният директор на „МБАЛ-Русе“ д-р Иван Стоянов, председателят на ОбС – чл.-кор. проф. дтн Христо Белоев, зам. областният управител на Област Русе – Валентин Колев, зам.-кметът на Община Русе - Иван Григоров, Диян Василев – собственик на „Медиком“ ООД, строителният предприемач, който живее в Канада – Игнат Канев и неговата съпруга, лекари и граждани.

Д-р Стоянов връчи специална грамота на Игнат Канев за помощта и създаването на детската площадка, на която да се радват всички децата. Накрая малчуганите се почерпиха с тематични сладки.