Георги Господинов е студент на годината 2014

петък, 05 декември 2014

На основание чл. 44, ал. 2 във връзка с чл. 44, ал. 1, т.1 от Закона за местното самоуправление и местната администрация и чл. 72, ал. 1 и ал. 5, чл. 73 и чл. 74 от Наредба №17 за символиката на Община Русе (Глава четвърта, Раздел VІІ, Награда „Студент на годината”) и във връзка с Протокол от 04.12.2014 г. на Комисия, назначена със Заповед на Кмета на Община Русе, е удостоен с награда „Студент на годината” за 2014 г. Георги Георгиев Господинов – студент в РУ „Ангел Кънчев”, специалност „Електроника”. Номиниран е от РУ „Ангел Кънчев” за принос в консултирането на свои колеги от Студентската научно-изследователска лаборатория по електроника (СНИЛЕ). Получил е редица награди от участия в:

Републиканската студентска олимпиада по теоретична електроника 2013 и 2014 г.;

Изложбата на младежко техническо и научно творчество „ЕЛЕКТРОНИКА 2013” и 2014 г.;

Автор е на множество публикации в областта на електрониката в наши и чуждестранни издания. Повишава теоретичните си знания и практически умения като Еразъм студент в IMG “Power and Elektronic systems” в Нордхаузен за периода от 05.06.2014 г. до 05.09.2014 г. Участва активно в академичния живот на университета и показва сериозно и отговорно отношение към научно-изследователската работа с включването си в научни и международни проекти, студентски научни сесии и др.

На удостоения студент Община Русе ще изплаща стипендия ежемесечно, в рамките на една учебна година.

Последни Новини

виж всички новини >