На 8-ми декември започва Коледно – новогодишния фестивал в Русе

петък, 05 декември 2014

Днес в Общината се проведе пресконференция по случай предстоящия коледно – новогодишен фестивал. На срещата с медиите присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности г-н Иван Григоров, директор на дирекция „Култура и образование“ г-жа Ирена Петрова и началник отдел „Култура“ г-жа Ива Чавдарова.

Традиционно, фестивалът ще започне на 08 декември, със запалването на коледните светлини. Г-жа Ирена Петрова

представи програмата, която ще бъде наситена с разнообразни по теми и участници събития. Коледно – новогодишните мероприятия ще включат традиционни събития като коледното надиграване и коледуване, концерти на Общински детски център за култура и изкуство, „Биг Бенд – Русе“, джаз и рок изяви. Според организаторите, най-атрактивното събитие, което ще вплете традициите на миналото от преди 100 год. и модерното изкуство в наши дни ще е Международният фестивал на ледените скулптури Русе Айс Фест 2014. Той ще се проведе между 10 и 15 декември пред хотел „Дунав плаза“. Ще включва леден карвинг на живо и леден бар. Участниците ще са от 4 държави – Испания, България, Русия и Канада. Атрактивна артистична програма, в която личи присъствието на струнен квартет „Интро“, ще съпътства събитието.

Работилницата на Дядо Коледа ще радва малчуганите в дните преди Коледа, а Регионална библиотека „Любен Каравелов“ предвижда програма за децата, която ще включва четене на коледни приказки и прожекции на детски филми като „Историята на Исус“ и „Нощта преди Коледа“.

Коледният фестивал се провежда за 23 поредна година, като се очертава през 2014 год. да бъде сред най-наситените и разнообразни на събития месец.

Последни Новини

виж всички новини >