Готовността за посрещането на предстоящия зимен сезон обсъдиха на съвещание в Русе

четвъртък, 10 октомври 2024

Подготовката за предстоящия зимен сезон обсъди на свое заседание вчера щабът за изпълнение на Плана за защита при бедствия на Община Русе. В срещата, която се проведе в сградата на местната администрация, участваха членове на щаба, кметове на кметства и ръководители на ведомства, организации и фирми, отговорни за  зимната подготовка. Заседанието откри кметът Пенчо Милков, а сред присъстващите бяха и заместниците му Димитър Недев, Енчо Енчев, Никола Лазаров и Здравка Великова.

Директорът  на дирекция "Обществен ред, сигурност и защита на потребителите" Георги Игнатов запозна участниците със заповедта за осигуряване нормални условия за живот на територията на община Русе през есенно-зимния сезон, в която са описани ангажиментите на отговорните институции и лица. Той уточни, че тази година в програмата за действия са включени и общинските предприятия.

Кметът Пенчо Милков подчерта, че е изключително важно събирането и постоянното поддържане на актуална информация за зимната обстановка. Той изтъкна, че навреме подадените съобщения и предупреждения ще помогнат да се оптимизира използването на ресурси и  да се уведомят хората какви действия да предприемат. „Всички трябва да сме мобилизирани в подготовката за посрещане на зимния сезон“, категоричен беше Милков.

Кметовете на малките населени места обърнаха внимание на нуждата от съдействие, преди зимата да се запълнят всички ями, неравности и дупки, останали сред ремонти на ВиК в населените места. Те изразиха загриженост за подрязване на клони и дървета, така че да не станат рискови при зимни условия. Информираха и на кои участъци трябва да се положи маркировка.

Предстои да бъдат изготвени разчети за алтернативни варианти на снегопочистване при усложнена зимна обстановка, като се използва подходяща техника от земеделските кооперации и други физически и юридически лица от населеното място.

Последни Новини

виж всички новини >