Сдружение „Еквилибриум“ отпразнува 20 години в Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Русе

четвъртък, 10 октомври 2024

В Комплекса за социални услуги за деца и семейства на бул. „Липник“ 14 /бившето ОУ „Христо Смирненски“/ Сдружение „Еквилибриум“ отбеляза 20 години от своето основаване. На тържеството присъстваха кметът Пенчо Милков и заместник-кметът Димитър Недев, както и представители на неправителствени организации и държавни институции.

„Честит празник на всички, които стоят зад тези 20 години успехи. Вие не сте просто неправителствена организация – вие сте семейство. Наблюдавам вашата работа и искам да ви благодаря от сърце. Бъдете здрави и силни и когато срещнете предизвикателства, не се страхувайте – Община Русе винаги ще бъде ваш надежден партньор и приятел,“ обърна се кметът към програмния директор на „Еквилибриум“ Елена Петкова. За цялостната дейност на сдружението той връчи плакет на Община Русе.

Тържеството премина под мотото „20 години вдъхновение, професионализъм и постижения“.

„Преди 20 години заедно осъзнахме, че нашата философия за децата и семействата съвпада, и решихме да създадем нещо свое, с което да помагаме. За 20 години успяхме да подкрепим над 20 хиляди деца и техните семейства чрез социалните услуги, които управляваме в Русе и за няколко години и в Бяла. Нашата основна мисия винаги е била децата да живеят в семействата си, затова станахме и пионери в децентрализацията на социалните услуги“, сподели директорът на сдружението.

По време на събитието имаше кратка развлекателна програма, изпълнена от деца от Центъра за работа с деца от улицата, а накрая всеки от гостите получи ръчно изработен подарък.

Последни Новини

виж всички новини >