Група „Фондацията“ представя проекта „75 години Кирил Маричков“ тази вечер на Грийн рок фест

неделя, 15 септември 2019

Едни от най-обичаните хитове на „Щурците“ ще прозвучат за финал на 11-тото издание на Грийн рок фест в Русе. Проектът „75 години Кирил Маричков“ ще бъде представен от супер групата „Фондацията“, Валди Тотев и Атанас Пенев от Б.Т.Р.

Тази вечер предстои една по-различна програма, която се явява предпремиера на престоящата в София. Това стана ясно по време на пресконференция, в която взеха участие д-р Страхил Карапчански - заместник-кмет по европейско развитие и Председател на УС  на Фондация „Русе – град на свободния дух“, Елена Минкова – Изпълнителен директор на Фондация „Русе – град на свободния дух“, Мария Атанасова – Управител на Сдружение „Грийн рок фест“, Кирил Маричков, Валди Тотев, Иван Лечев, Дони и Славчо Николов.

„По време на тазгодишното издание сбъдваме една мечта, а именно да съберем на една сцена както младежки рок групи, така и утвърдени изпълнители. Тридневният Грийн Рок Фест е своеобразен празник за нашия град“, сподели д-р Карапчански. Той подари на Кирил Маричков шарж, нарисуван от русенския художник Огнян Балканджиев. Г-н Маричков от своя страна благодари за гостоприемството и сподели, че винаги е удоволствие да гостува в крайдунавския град и да се среща с русенската публика.

На сцената тази вечер ще се изявят още 5  местни банди: M.I.G. 21, Old Guns , Groovy makers , Hammer dance и „Попокатепетъл“.

Грийн рок фест 2019  се организира по инициатива на Община Русе, Фондация „Русе – град на свободния дух“, Сдружение „Грийн рок фест“ и рок общността на Русе, със съдействието на, „Общински пазари“ ЕООД, “Нетуоркс България“ ЕООД „ВИТТЕ Аутомотив България“ ЕООД,  „Хускварна Строително оборудване“ ЕООД, „В и К“ ООД - Русе , УМБАЛ „Медика“, “Мегахим“ АД,  „Дунарит“ АД, Ротари клуб – Русе, Ротари клуб „Дунав“, Нотариус Светлозар Стоилов- Шумен, Винарска изба „Левент“, Изворна и трапезна вода „Севтополис“, Хотел „Фамилия“ , Бирена борса – Русе и Механа „Винарна“.