Русенци се включиха в инициативата „Да изчистим България заедно“

понеделник, 16 септември 2019

Община Русе за поредна година се включи в инициативата на BTV „Да изчистим България заедно”, която се проведе на 14-ти септември. В рамките на кампанията русенци са събрали близо 126 кг отпадъци.Традиционно, десетки служители на Община Русе също подкрепиха инициативата, като се включиха в почистването на лесопарк „Липник“.

Това е най-мащабната доброволческа инициатива у нас, която цели да изгради обществена чувствителност по въпросите, свързани с опазването на околната среда и да направи България по-чиста и красива в дългосрочен план. Емблематичната кампания отрежда водещо място на България сред страните с най-добри доброволчески практики в грижата за околната среда в света.