Хор „Св. Георги Победоносец“ към ОМД - Русе закри творческия си сезон с традиционен годишен концерт

петък, 14 юни 2024

Детско-младежки хор „Св. Георги Победоносец“ към Общински младежки дом - Русе завърши творческия си сезон с годишен концерт, представящ подбрани песни от активния репертоар на хора. На сцената се изявиха деца и младежи от концертния състав на хора под диригентството на Мина Влайкова и със сценичния съпровод на пианистката Божена Иванова.

Произведенията, които изпълниха хористите, по традиция се избират от абитуриентите на състава по техен вкус и предпочитания. Интересно е да се отбележи, че тази година завършващите избраха основно български песни, включвайки само три произведения на чужди композитори - С. Рахманинов, Моцарт и Ернесто Лекуона.

Дебют на сцената направи и подготвителният състав на хора, който изпълни пет популярни български детски песни под диригентството на Людмила Милкова.

Хорът получи от кмета Пенчо Милков поздравителен адрес за своя принос в областта на културата и духовното развитие.

На годишния концерт традиционно бяха наградени абитуриентите от хор „Св. Георги Победоносец“. Те получиха грамота, плакет и икона за своя принос към развитието на хоровото изкуство и дългогодишното си участие в хоровата студия. Абитуриентите благодариха на диригента на хора Мина Влайкова за нейната отдаденост и професионализъм, както и за всичко, на което ги е научила.

В края на концерта завършващите бяха поздравени с песните „Училище мое“ и „Новото начало“, като последната песен „Музика“ беше изпълнена от всички певци, което предизвика бурни аплодисменти от публиката.

Поради големия интерес и дългите аплодисменти репертоарът беше удължен с още любими на хористите изпълнения.