Връчиха дипломите на Випуск 2024 от Юридическия факултет на Русенския университет

петък, 14 юни 2024

На тържествена церемония днес бяха връчени дипломите на завършващите студенти от Випуск 2024 на Юридическия факултет на Русенски университет “Ангел Кънчев”. Събитието се състоя в Канев център, където 69 бакалаври и магистри получиха своите свидетелства. 15 от тях са с отличен успех.

Церемонията започна с приветствено слово от ректора на Русенския университет проф. д-р Пламен Кангалов, който изрази своята гордост и признателност към завършващите студенти за техните усилия и постижения.

Кметът на община Русе Пенчо Милков също се обърна към Випуск 2024. “Днес вие получавате не само дипломи, но и признание за вашата упоритост и отдаденост. Фактът, че държите тези дипломи като български юристи и граждани, от които се очаква да защитават правата на сънародниците си, показва, че сте достойни за тази важна мисия, с отношение към България и мисъл към нейното бъдеще. Трудностите на ежедневието и несправедливостите се преодоляват само, когато се гледа напред. В живота не винаги става това, което човек иска, но винаги става това, което трябва. Нека ви води каузата, а не делника”, каза кметът.

Официални гости на събитието бяха още почетният ректор на РУ „Ангел Кънчев“, председател на Общото събрание на университета и председател на Общински съвет - Русе акад. Христо Белоев, зам.-ректорът доц. д-р инж. Галина Иванова, зам.-ректорът по учебната работа проф. д-р Генчо Попов, областният управител Драгомир Драганов, председателят на Окръжен съд – Русе съдия Николинка Чокоева, председателят на Районния съд Елена Балджиева, представители на Административния съд и на Върховния административен съд, административните ръководители на Окръжна и Районна прокуратура - Русе Георги Георгиев и Елена Костадинова, директорът на ОД на МВР-Русе ст. комисар Пламен Първанов и председателят на Адвокатския съвет при Русенска адвокатска колегия адв. Златан Златанов.

След официалната част на церемонията абсолвентите получиха своите дипломи от декана доц. д-р Кремена Раянова и преподавателите.

Събитието завърши с обща снимка на абсолвентите и преподавателите като символ на приключването на един важен етап от техния живот и началото на нов, пълен с предизвикателства и възможности.