събота, 20 февруари 2016
Днес, на официална церемония в салона на митрополията, беше връчен символичният ключ на храма „Всех Святих“ на митрополит Наум. Така църквата, която от години се строи с дарения, вече е собственост на Русенската митрополия. Съпредседателят на сдружението, създадено за да изгради храма, Божидар Йотов връчи нотариалният акт и всички останали документи на митрополита. Кметът Пламен Стоилов, председателят на Общинският съвет проф. Христо Белоев и народните представители получиха плакети с благодарност за техния принос към каузата по възстановяване на храма.
„Митрополията усеща нашата огромна подкрепа, ние държим на църквата и ще направим каквото е необходимо, в храма да се служи“, заяви кметът Пламен Стоилов. Той припомни, че Общината е дала 150 000 лева като дарение и е поела ангажимент за довършване на вертикалната планировка и по отношение на свързване с комуникации. „За Община Русе е изключително важно да завършим този храм“, допълни Стоилов.
В самото начало на кратката церемония бе почетена паметта на едни от най-големите дарители на храма – Гено Генов, Страшимир Бърдаров и Теодорин Патриков.
Отбелязахме 138 години от Освобождението на Русе
събота, 20 февруари 2016
Шахматен турнир се проведе в Младежки дом – Русе
понеделник, 22 февруари 2016
Последни Новини
Уникални ръчни изделия и редки занаяти представя Дунавската задруга в…
четвъртък, 26 март 2026
Движението по дигата в Николово се възстановява от 27 март при засилен…
четвъртък, 26 март 2026
„Мартенски музикални дни“ продължава тази вечер с програма, посветена…
четвъртък, 26 март 2026
Отлага се концертът на Ара Маликян в Русе
четвъртък, 26 март 2026
Работна група „Водно бъдеще Русе“ очерта мерки за устойчиво управление…
четвъртък, 26 март 2026
четвъртък, 26 март 2026
Русе отбелязва 160 г. от създаването на Възрожденско читалище „Зора“
сряда, 25 март 2026
Започва приемът на документи по програма „Асистирана репродукция” на Община…
сряда, 25 март 2026