понеделник, 22 февруари 2016
Вчера, от 13ч. за пръв път се проведе шахматен турнир „За купата на Общински младежки дом“. Събитието се състоя в сградата на Младежкия дом, а организатори на турнира бяха Общински младежки дом, заедно с ръководителя на клуба по шах - Ростислав Раев.
Началото на турнира даде директорът на Младежки дом – Русе, г-жа Красимира Николаева, с приветствие към учениците. Турнирът се проведе по швейцарската система, която позволява да се провеждат турнири с голям брой участници в ограничен брой кръгове. Системата се състои в това, че съставянето на двойките състезатели за игра в даден кръг зависи от предишните им резултати в състезанието.
В турнира взеха участие 21 деца, от които всяко едно получи награда. Във възрастовата група до 8 години шампион стана Елена Иванова, а във възрастовата група до 16 години победител стана Радостин Нейков. В края младите шахматисти споделиха, че с нетърпение очакват следващия шахматен турнир, който Младежки дом ще организира.
Храмът ''Всях Светих'' вече е собственост на Русенска митрополия
събота, 20 февруари 2016
Ричард Клайдерман с концерт в ''Булстрад Арена''
понеделник, 22 февруари 2016
Последни Новини
Две инициативи на Община Русе отличени с национални награди за подкрепа…
вторник, 09 декември 2025
Русе е домакин на финала на VI Национален конкурс „Коледна звезда“ под…
вторник, 09 декември 2025
Запасните офицери наградиха кмета на Русе за приноса му към историческата…
вторник, 09 декември 2025
Община Русе и Асоциация за инсулт и афазия подписаха меморандум за съвместни…
вторник, 09 декември 2025
Първенци в Ученическите игри бяха наградени от кмета Пенчо Милков
понеделник, 08 декември 2025
Кметът Пенчо Милков отличи трима възпитаници на Русенския университет…
понеделник, 08 декември 2025
Община Русе е с нов главен архитект
понеделник, 08 декември 2025
36 автомобила в Басарбово трябва да бъдат премахнати от собствениците…
понеделник, 08 декември 2025