Идея за “Спорт, здраве и активно дълголетие” събра възрастни и деца в ЦДГ “Радост”

сряда, 11 май 2016

Празник, организиран от спортен клуб „Дунав“ Русе - ветерани, се проведе днес в ЦДГ „Радост“.

Възрастните дами показаха упражнения, които са необходими за да се поддържа добро здраве. В спортната хореография взеха участие всички деца, възпитаници на ЦДГ „Радост“.

Проявата постави началото на проект „Спорт, здраве и активно дълголетие“ на спортен клуб „Дунав“ Русе – ветерани. Той се осъществява в рамките на програмата „Русе–Европейски град на спорта 2016 г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.

В рамките на проекта са предвидени още изпълнения на спортна композиция на пл. „Свобода“, пред сградата на Община Русе и в Дом за стари хора „Възраждане“, както и участие в спортни игри и състезание по петанк, хвърляне на топка в цел и скок дължина от място.

Целта на проекта е чрез спортни прояви на открито да се насърчи подкрепата на знанието за активен и здравословен начин на живот във всички възрасти.