Интензивни дъждове в Русенско се очакват в следващите два дни

събота, 28 септември 2024

От Метеорологична обсерватория Русе предупреждават за краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевици през утрешния ден /29 септември/. От неделя след обяд и привечер до понеделник около обяд се очаква в Русенско да паднат между 20 и 40 л/кв. м., на места и повече. Минималните температури за описания период са 18 градуса, а максималните – 26. Очаква се и силен вятър в района със скорост 50 – 70 км/ч., като има условия и за градушки.

Община Русе призовава гражданите да бъдат внимателни и при силен вятър и обилни валежи при възможност да не предприемат пътувания. Въпреки че силните пориви се очакват предимно през нощта, хората се съветват:

– да бъдат внимателни за летящи във въздуха предмети;

– да не се движат в близост до жилищни сгради и строителни обекти;

– да приберат от терасите си всичко, което при силен вятър може да нарани преминаващите по тротоарите;

– собствениците на строителни фирми да укрепят скелетата и оградите, тъй като те също са уязвими при опасно силен вятър.

Община Русе следи непрекъснато метеорологичната обстановка и остава в готовност да съдейства на гражданите. При необходимост сигнали се приемат на телефона на Дежурния общински съвет за сигурност – 082/820 111 или на Единния европейски телефон за спешни и аварийни обаждания -112.