Златомира Стефанова и Димитър Недев откриха тунинг фестивала „MASKA BIRTHDAY 2024“

събота, 28 септември 2024

На паркинга на зала „Арена Русе“ бе дадено началото на Международния тунинг фестивал „MASKA Birthday 2024“. Зрелищното събитие бе открито от заместник-кметовете на община Русе Златомира Стефанова и Димитър Недев.

„Благодарим ви, че не спирате да радвате любителите на силни усещания и да създавате едно незабравимо шоу, което русенци и гости на града дълго помнят“, обърна се към организаторите на проявата Златомира Стефанова. Заместник-кметът Димитър Недев пък призова присъстващите да не опитват показаните дрифт маневри на пътя, тъй като те се изпълняват от професионални шофьори.

По случай навършването през 2024 г. на 10 години „MASKA BULGARIA“ и 5 години „MASKA FESTIVAL“ заместник-кметовете връчиха на организаторите плакет на Община Русе, както и поздравителен адрес от името на кмета Пенчо Милков.

От 11 ч. в днешния ден на площада пред зала „Арена Русе“ желаещите можеха да посетят тунинг шоу, което включва изложба на автомобили с уникален дизайн и технически иновации. Показани бяха и нови модели автомобили, които демонстрираха последните тенденции в автомобилното производство.

Шоуто „MASKA Arena Drift“ предложи множество забавления за посетителите, сред които състезание с препятствия и стънт шоу с мотоциклети и акробатични изпълнения. По-късно предстои вълнуващо нощно дрифт шоу. За доброто настроение на зрителите се погрижи DJ KSG, а присъстващите се насладиха на танцова програма и pole dance шоу.

За поредна година Международният фестивал „MASKA Birthday“ подкрепи каузата на фондация „Александър Русев“ за изграждане на водно-рехабилитационен център за деца с двигателни и ментални затруднения. Организаторите на проявата са разположили урни за дарения и щанд, където се предлагат сувенири, изработени от децата и техните майки, за да допринесат за реализирането на инициативата.

В 21 ч. отново на паркинга на зала „Арена Русе“ ще започне дългоочакваният от феновете на качествената електронна музика „RUSE LIGHT & RHYTHM FEST“. Публиката ще има възможност да се наслади на лазерно, акробатично и трансформърс шоу, като входът за събитието е свободен.

Музика и светлина ще се слеят в едно, а за настроението на присъстващите ще се погрижат популярният български DJ - D-TRAX, известен у нас и като музикален продуцент в сферата на електронната музика, както и MC Mickey. Момичетата от „Yoli Dance“ ще представят на сцената атрактивни танцови изпълнения. Акробатична циркова хореография, гарнирана с ефектно лазерно осветление, ще повиши емоциите, а Трансформърс шоуто ще е интересно за малки и големи със своите светлинни и пиро ефекти.

Публиката ще стане свидетел и на зрелищно светлинно шоу на световно ниво, водено от легендарния майстор на лазерите – Анди Фолкнър. Неговият светлинен спектакъл ще озари небето над Русе и ще се слее с ритъма на музиката в една неповторима феерия от светлина и звук.

„RUSE LIGHT & RHYTHM FEST“ се организира от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и е с финансовата подкрепа на „Холлеман България“, „Региоком европейско дружество – клон България“, Сдружение „МАСКА България“, “Хускварна Русе“ и „Тива Плюс“.