Изложба на Фотоклуба към Общински младежки дом

вторник, 14 февруари 2017

С цветна и разнородна изложба се представиха снощи членовете на подновената дейност на фотоклуба към Младежки дом – Русе. Младежите, които работят усилено в него, са от русенски училища и са на възраст от 13 до 18 години. Вчера във фоайето на Доходното здание те представиха, под формата на изложба, своите най-добри фотоси, направени до момента. Откриването на изложбата беше малко по-различно от друг път. Членове на клуб „Младежки парламент” влязоха в ролята на радио журналисти и взеха интервю от всеки участник в изложбата. Младите фотографи разказаха за страстта си към снимането и дадоха повече информация за изложените снимки – за вдъхновението и за местата, на които са направени. Много от снимките имат своята необикновена история на заснемане, а самите те нямат нищо по между си. На изложбата присъстват най-различни творби – от пезайжи  до портрети. Произведенията на фотографите могат да се видят от 13-ти до 17-ти февруари включително.