Изменения в Наредба 1 прекратяват порочните практики в търговете за общинско имущество

четвъртък, 25 февруари 2021

Изменения в Наредба 1 за общинската собственост  бяха приети днес от Общински съвет – Русе.

Те касаят тръжните процедури за наем на имоти и вещи - общинска собственост и целят преодоляването на констатираните недостатъци в провеждането им.

Наредбата не е изменяна от 2014 година, като една от ключовите разлики е тази, че депозираната сума от участник вече няма да му бъде върната в случай, че той не се яви на търга. Според местната администрация това би оказало дисциплиниращ ефект, а с новите текстове ще се ограничат и предварителните договорки между наддаващите.

Организирането и обявяването на търг и спазването на всички законови процедури струва на Община Русе около 500 лв., като с приемането на Наредба №1  в предложения вариант, депозитите на заявилите участие в търговете няма да им бъдат връщани.