Кметът на Русе награди Иван Банчев за сребърния медал от Европейското първенство по стрелба с лък

четвъртък, 15 септември 2022

Кметът Пенчо Милков награди днес шампиона от СК „Джамбо 2006“ Русе Иван Банчев.

„Вие сте пример не само за своите опоненти, но и за всяко русенско дете, решило да се занимава със спорт“, каза кметът.

Младият русенец завоюва сребърен медал на Европейското първенство по стрелба с лък в Лондон през август. За успеха той получи парична премия от Община Русе. На срещата присъства и  треньорът, извел го до почетната стълбичка - Йордан Джамбазов.

Спортистът разказа за трудностите по пътя към най-голямото си постижение. Той сподели и следващата си цел – Олимпийските игри във Франция през 2024 ч.

„Много хора мислят, че нашият спорт събира всички, които не успеят да блеснат в други дисциплини, но не знаят колко труд и усилие са нужни, за да постигнем високи резултати“, сподели Иван Банчев.

Кметът изрази увереност, че малката разлика между Банчев и първенеца от Европейското първенство ще мотивира русенеца и му пожела още по-големи успехи, които да прославят Русе по света.