Кметът на Русе Пенчо Милков награди шампионите от Европейското първенство по вдигане на тежести

петък, 28 май 2021

Кметът на Община Русе Пенчо Милков поздрави лично завоювалите златни медали от Европейското първенство за мъже и жени по вдигане на тежести Надежда-Мей Нгуен и Ангел Русев. Третият шампион - Стилян Гроздев, не успя да присъства на събитието, защото е на спортна подготовка за предстоящите състезания за покриване на олимпийска квота.

На 7 април в Москва Мей-Нгуен спечели титлата в категория до 45 кг, а Ангел Русев триумфира в категория до 55 кг с еврорекорд за юноши в изтласкването. Гроздев пребори конкуренцията в категория до 61 кг. И тримата състезатели са представители на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе с треньори Радослав и Кръстина Атанасови.

Със завоюването на три златни, един сребърен и един бронзов медал националният ни отбор по вдигане на тежести постави България начело в класирането по нации.

В подкрепа на състезателите кметът Пенчо Милков награди и тримата шампиони с парични премии и пожела още много поводи за гордост на младите момчета и момичета.