петък, 28 май 2021
ОБЩИНА РУСЕ |
|||
1. вторник 10:30 ч. пред х-л. Дунав
10 – 13:30 ч. на паркинга до Съдебната палата 11:00 ч. Съдебна палата
11:00 ч. Русенски кей
14:00 ч. – 16:00 ч. ул. Александровска и пред Общината 17:30 ч. басейн Олимпия 17:30 ч., пред Съдебната палата 18:00 ч. Парк на Младежта |
1 юни – Международен ден на детето Деца майсторят за деца – общинските детски градини ще представят своите сръчности и умения Представяне на специализирана техника на полиция, пожарна, БЧК, ОП „Паркстрой“ и “Общински автотранспорт” Русе Детство мое Общоградски детски празник на ОбДЦКИ Куклен театър – Русе Приказка за Боби и шайка микроби от Валентин Владимиров – Валяка Драматизация и режисура: В. Владимиров – Валяка Участват: К. Станева, Л. Русенски и М. Маринов Образователен спектакъл за най-малките Свободата да се движиш! флашмоб – акции на балет Фрийдъм
Празнувай с нас! забавно шоу за деца, подготвено от ОбДЦКИ Годишен концерт на детските градини на територията на общината Концерт на съставите от Общински младежки дом изложба на детски рисунки от клуб „Палитра“ и много игри и изненади |
|
|
2. сряда, 11:30 ч. Мемориал на загиналите във войните за национално обединение |
Тържествена церемония по случай Деня на Ботев и падналите за свободата на България |
|
|
5. събота, 9:00 ч. Парк на Младежта |
VI. Парад на ретро автомобили Русе’ 2021 |
|
|
6. неделя, 9:00 ч. Парк на младежта |
51. Фолклорен събор “Златната гъдулка” |
|
|
10, 11 и 12.06. 18:00 ч. Доходно здание |
60 години ФТТ „Найден Киров“ Диря – концерт-спектакъл (билети – каса Доходно здание) |
|
|
12. събота Русенски кей |
Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ Ролер клуб Фестивал на колелца |
|
|
17. четвъртък 17:30 ч. пл. Свобода |
Национален Биг Бенд парад с участието на: Биг Бенд – Русе, Габрово, Плевен и Велико Търново |
|
|
17 – 19.06. пл. Свобода |
16. Туристическо изложение „Уикенд туризъм“ и 13. Фестивал на туристическите анимации |
|
|
19.06. Лесопарк Липник |
Национален фолклорен фестивал Сцена под липите и Еньовден (Проект по Програма „Култура” на Община Русе) |
|
|
25 – 27.06. Полигон ДЗС – Русе вход свободен |
Международен Тунинг Фестивал MASKA 2021 Дрифт шоу, офроуд, тунинг изложение, Car Audio Учасват: СкандаУ, Александър Сано, D-Trax, DJ Vayan, DJ Bowax, NASIO&Sexy Car Wash |
|
|
26. събота, 9:30 ч. с. Сандрово |
9. Фолклорен фестивал Сандрово пее и танцува 2021 (Проект по Програма „Култура” на Община Русе) |
|
|
ОП „РУСЕ АРТ“ |
|||
23. сряда, 18:00 ч. пред Доходно здание |
КОНЦЕРТ НА БИГ БЕНД – РУСЕ Диригент Димчо Рубчев |
|
|
ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ |
|||
14. понеделник 19:00 ч., ДЗ |
Годишен концерт на съставите при ОМД – Русе |
|
|
17. четвъртък 18 ч., з. С. Шкаров премиера |
Театрално студио Маска Сцената е моят дом – театрални упражнения |
|
|
25. петък, 19:00 ч. з. Европа |
Годишен концерт на вокална група Приста |
|
|
ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО |
|||
1 – 9.06. Художествена галерия – Русе |
Изложба с детско творчество на отличените деца от:: Първи национален конкурс по изобразително и приложно изкуство Магията на изкуството и от Втори национален ученически конкурс Светът е цветен за всички детски очи – Русе 2021 |
|
|
25. петък, 18:00 ч. зала Русе |
Арт денс класик балетен спектакъл на Школата по класически балет |
|
|
26.06. – 4.07. |
XXIV НУТФ Климент Михайлов |
|
|
РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА Л. КАРАВЕЛОВ |
|||
1. вторник 16:00 – 17:30 ч. |
Детство мое – празнична програма с участието на ученици от НУИ "Проф. В. Стоянов" |
|
|
3. четвъртък 18:00 – 19:00 ч. Гал. Библиотека |
Дамски писателски клуб „Фортуна” и клуб „Мечтание” Финално събитие на 4. Нац. конкурс за къс разказ Мостове |
|
|
7. вторник, 18:30ч. 1 ет. Читалня |
Водите на живота и Усмивките на мъдростта автор Николина Пенева |
|
|
8. вторник 17:00 – 19:00 ч. |
ГЕД Либеро: Пролетна есперантска среща прожекция на филм за Раковски – 200 г. безсмъртие |
|
|
17. четвъртък 18:30 ч., Изкуство |
За красотата – Иглика Пеева представя третата поетична книга на Любомир Чернев |
|
|
19. събота, 10 ч. Заседателна зала |
Приказен безкрай – Клуб Мечтание представя детски театър на английски език |
|
|
21. понеделник 18:00 ч., Гал. Библиотека |
Мечти в акварел Откриване на изложба на Елица Минчева |
|
|
26. събота 10:00 – 18:00 ч. |
Арнаудови срещи 2021. Пътят към познанието Втори национален младежки форум |
|
|
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР САВА ОГНЯНОВ |
|||
ГОЛЯМА ЗАЛА ПРОФ. МЛАДЕН КИСЕЛОВ |
|||
3. четвъртък 19:00 ч. премиера |
Скъперникът от Ж. Б. Молиер Режисьор Денислав Янев Сценография Никол Трендафилова Музика Пламен Мирчев – Мирона Участват: Л. Кънев, Й. Кънев, Кр. Ценкова Я. Атанасов, К. Станев, Я. Господинова И. Спасимиров, М. Крумова, Кр. Ненков и В. Петков |
|
|
15. вторник 19:00 ч. |
Държавна опера – Стара Загора Джазоспекция – френски джаз в картини Идея, сценарий и режисура: Славчо Николов и Димитър Косев Мултимедия: Пламен Асенов Участват: И. Профирова флейта, Д. Косев пиано И. Игрибозов контрабас, А. Георгиев ударни |
|
|
23. сряда 19:00 ч. |
Скъперникът от Ж. Б. Молиер Режисьор Денислав Янев Сценография Никол Трендафилова Музика Пламен Мирчев – Мирона |
|
|
24. четвъртък 19:00 ч.
|
Държавен куклен театър – Варна Мълчаливи предания Автор и режисьор Боян Иванов Хореография Татяна Соколова Сценография и костюми Свила Величкова Видео и компютърна анимация Тодор Тодоров Музика: IRFAN |
|
|
25. петък 19:00 ч. |
Столичен куклен театър АВЕНЮ Q – бродуейски мюзикъл за възрастни по лиценз на Music Theatre International (Европа) Музика и стихове: Робърт Лопес и Джеф Маркс Либрето: Джеф Уити Постановка: Уест Хайлър (САЩ) и Петър Кауков Кастинг Шели Бътлър (САЩ) Сценография и костюми Ивайло Николов Кукли: Димитър Димитров и ателие на СКТ със специалното участие на Рафи Бохосян М. Кукошаров и А. Николов (пиано) |
|
|
24 – 27 юни 19:30 / 20:30 Русенски кей
|
Международен фестивал ЖИВИ СТАТУИ ‘2021 с участието на: Театър Маска, Румъния Огнен театър Палячи и артисти от България, Англия Полша и Нидерландия |
|
|
КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ” |
|||
4. петък 11. петък 19:00 ч. |
Артисти в джаза – концерт-спектакъл Режисура и сценография Евгения Явашева Музика на живо Илиян Трифонов |
|
|
държавна опера – русе
|
|||
6. неделя 19:00 ч. Доходно здание премиера |
Хамлет – опера в три действия от Джоузеф Самър Диригент Лео Хусейн Асистент-диригент Виктор Митревски Режисьор Пламен Бейков, Художник Денис Иванов с участието на гост-солист от САЩ |
|
|
8. вторник, 19 ч. Доходно здание |
Хамлет – опера в три действия от Джоузеф Самър Диригент Лео Хусейн |
|
|
10. четвъртък 19:00 ч., з. Европа |
Камерният свят на Павел Герджиков Представяне на книгата на проф. Боряна Ламбрева |
|
|
16. сряда 19:00 ч. Доходно здание |
Баядерка – балет в две действие от Лудвиг Минкус Хореография Мариус Петипа Режисьорска версия и постановка Калина Богоева Сценография И. Токаджиев, Костюми Я. Дворецка Балет на ДО – Русе и ученици от НУИ Проф. В. Стоянов |
|
|
22. вторник 19:00 ч., ДЗ |
Царицата на чардаша – оперета от Имре Калман Диригент Владимир Бошнаков |
|
|
24. четвъртък 19:00 ч. зала Филхармония
|
Сезоните Оркестър на Държавна опера – Русе Диригент Максим Ешкенази Солист Мила Георгиева цигулка В програмата: Вивалди – Пиацола |
|
|
ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ
|
|||
1 – 4.06. 19:00 ч. |
Театър Кредо Дневникът на един луд от Х. В. Гогол Васил Василев – Зуека с участието на С. Радев и гласа на Д. Несторов Сценарий, режисура, сценография и костюми: Н. Димитрова |
|
|
6. неделя 27. неделя 11:00 и 12:30 ч.
|
Вълкът и седемте козлета по Братя Грим Драматизация и режисура: Мая и Митко Димитрови Сценография: Виктория Андрекова Музика: Петко Манчев Участват: Д. Пишев, И. Маринова, М. Пашов и С. Станчева |
|
|
8. вторник 18:00 ч. |
Мечо Пух по Алън Милн Драматизация и режисура Валентин Владимиров Участват: Кремена Станева и Хубен Нурев |
|
|
10. четвъртък 18:00 ч.
|
Приказка за Ох – образователен спектакъл за зъбките от Таня Михайлова Постановка Тодор Вълов Участват: Й. Михайлова и М. Маринов |
|
|
13. неделя 11:00 и 12:30 ч. |
Браво, Франклин! по Полет Буржоа и Бренда Кларк Драматизация Валентин Владимиров – Валяка Музика Станимир Иванов Сценография Сийка Моллова Участват: Галена Копанкова и Любен Русенски |
|
|
15. вторник 18:00 ч. |
От глупав по-глупав по Елин Пелин Драматизация Валентин Владимиров – Валяка Сценография Сийка Моллова Музика Станимир Иванов Участват: К. Станева, Л. Русенски, Х. Нурев |
|
|
16. сряда 19:00 ч.
|
Театър Хенд Животни – абсурдна комедия, театрална клоунада Концепция и режисура Ивомир Игнатов – Кени Екип: студенти III курс АДТ от класа на Теди Москов Участват: Л. Василев, Р. Донева, З. Христозова Н. Манолевски, М. Несторов и Ц. Маркова |
|
|
17. четвъртък 18:00 ч. |
Кой е по-хитър от Вера Стойкова Режисура Дарин Петков Сценография Цветана Коева Музика Иван Драголов Участват: Йоланда Михайлова и Любен Русенски |
|
|
20. неделя 11:00 и 12:30 ч. |
Приказка за Боби и шайка микроби от Валентин Владимиров – Валяка Драматизация и режисура: В. Владимиров – Валяка Участват: К. Станева, Л. Русенски и М. Маринов Образователен спектакъл за най-малките |
|
|
22. вторник 18:00 ч. |
Мравчо и голямото море от Живка Донева и Тодор Вълов Постановка Тодор Вълов Участват: И. Маринова, С. Станчева Т. Хараланова и Х. Нурев |
|
|
24. четвъртък 18:00 ч. вход свободен |
Приказка за пътя от Валентин Владимиров Образователен спектакъл Постановка Валентин Владимиров Музика Станимир Иванов Участват: Й. Михайлова и В. Владимиров |
|
|
ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ |
|||
1 – 6.06. |
Избрани постъпления от фонда на ХГ – Русе |
|
|
3 – 20.06., 18:00 ч. |
Еонът на Постартиста – изложба на Явор Боянов |
|
|
10 – 27.06. 18:00 ч. |
Hidden Heritage – изложба на художници от Сърбия живопис, графика, видео |
|
|
25.06. – 09.07. 18:00 ч. |
Sub Rosa ExHibition – Мария Иванова куратор Иван Д. Иванов – Йоаний |
|
|
29. вторник, 17:30 |
Изложба живопис на Оана Лонел |
|
|
РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ |
|||
Исторически музей, пл. Ал. Батенбег №3 9. сряда,14:00 ч., з. Княз Александър I Състезание по Русезнание Организатори: РУО – Русе, ВМРО – Русе и РИМ – Русе
16 – 19.06., 14:00 ч., Доходно здание, з. Европа 800 години Ивановски скални църкви 110 години проучвания на Средновековен град Червен Национална научна конференция Иваново – Червен – Търнов: наследството на Средновековието в памет на археолога Стоян Йорданов Организатори: Инициативен комитет по случай 800 години Ивановски скални църкви РИМ – Русе, РИМ – Велико Търново под егидата на Националния комитет на ЮНЕСКО – България
29. вторник, 18:00 ч., з. Княз Александър I Международен ден на р. Дунав От дълбините на Дунава със съдействието на Дунавски драгажен флот – Русе |
|||
Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) постоянни експозици |
|||
Музей на градското всекидневие (ул. „Фердинанд” 39) В света на модерността |
|||
Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40) – постоянна експозиция |
|||
Къща-музей „Захари Стоянов” (бул. „Придунавски” 12) постоянна експозиция |
|||
Пантеон на възрожденците – постоянна експозиция |
|||
Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста” музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“ |
|||
|
Община Русе не носи отговорност за промени в предварителната
програма на културните институти.
29
29= 29222e wet,
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков участва в откриването на новата “Пътека на авлигата”
неделя, 07 юли 2024
На 7 юли доброволци откриват „Пътека на авлигата“ в района на хижа „Приста“
събота, 06 юли 2024
Традиционният Фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“ събира 62 танцови…
събота, 06 юли 2024
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 05 юли 2024
Заместник-кметът Енчо Енчев приветства китайски актьори преди спектакъла…
петък, 05 юли 2024
Ръководството на община Русе се срещна с китайска делегация от Академия…
петък, 05 юли 2024
АПИ: На 10 юли започва основният ремонт на Дунав мост при Русе
четвъртък, 04 юли 2024