Община Русе получи подкрепа за социалните си проекти от Министерството на труда и социалната политика

петък, 28 май 2021

Заместник-кметът на Община Русе Енчо Енчев и директорът на Дирекция „Хуманитарни дейности“ Катя Петрова проведоха днес работна среща в Министерството на труда и социалната политика. Те обсъдиха със заместник-министрите Надя Клисурска и Иван Кръстев приоритетни въпроси по водената от Община Русе социална политика.

Акцент беше поставен върху предоставянето на социалните услуги и работата по настоящи и бъдещи проекти по Оперативна програма за развитие на човешките ресурси и предоставяне на топъл обяд по Оперативна програма храни и основно материално подпомагане 2021-2027. Обсъдени бяха и възможностите за увеличаване срока на договора и броя на потребителите, които ще могат да ползват социалните услуги.

Представителите на Община Русе получиха уверение от МТСП за подкрепа и бъдещо добро сътрудничество в социалната сфера.