сряда, 23 юли 2025
Кметът Пенчо Милков връчи грамота и парична премия на състезателката от СЛАК „Дунав" Росина Николова. Лекоатлетката беше отличена за бронзовия медал, който спечели на Балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години в Крайова, Румъния. През юли Росина пробяга 800 метра за 2:11.52 минути и се класира на трето място.
По време на разговора кметът подчерта, че той и екипът му ценят и подкрепят талантливите спортисти на Русе. „Грамотата и премията са символ на нашата признателност за Вашия принос към спортната слава на Русе. Леката атлетика е един от най-благородните спортове, който изисква изключителна физическа и психическа подготовка, и затова изпитвам респект към Вашата упоритост и воля за успех. Желая Ви здраве, нови спортни върхове и още много победи, които да радват не само Вас и близките Ви, но и всички русенци. Вие сте пример за постоянство и спортен дух, които вдъхновяват млади и възрастни да вярват в себе си и да следват мечтите си", каза Милков.
Тази година Росина завърши с отличен успех СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ" и сега ще следва в Софийския университет „Св. Климент Охридски" специалност „Право". Известна е със своята упоритост, дисциплина и организираност, благодарение на които успешно съчетава тренировките с образованието. „Правната наука Ви дава възможност да се борите за неща, в които вярвате. Правото също е спорт, в който има много дисциплина и труд", сподели Милков пред бъдещата студентка.
Спортната кариера на Росина започва от залата по акробатика, но след това тя решава да се отдаде на „царицата на спортовете", а неин треньор по лека атлетика става Нивянка Кирилова. От две години работи с Евгени Игнатов, председател на СЛАК „Дунав". Росина е печелила много републикански титли - стана шампионка на 400 м бягане за девойки под 20 години и на 800 м при жените. Следващото голямо предизвикателство пред нея са Балканските игри на 26 и 27 юли във Волос, Гърция, където тя ще се състезава в събота в дисциплината 800 м бягане.
На срещата присъстваха също заместник-кметът Борислав Рачев и директорът на ОП „Спортни имоти" Лачезар Иванов, които пожелаха на медалистката да е здрава и да не спира да преследва целите си както в спорта, така и в образованието.
Росина заяви, че ще продължи да се състезава под ръководството на сегашния си треньор Евгени Игнатов.
"Скаутска академия - Умения за живот“ продължава с екологичната акция…
сряда, 23 юли 2025
Ремонтът на ОУ „Отец Паисий“ се извършва по предвидения график
сряда, 23 юли 2025
Последни Новини
Общинското училище за родители събира експерти и семейства в Русе на 30…
четвъртък, 25 юни 2026
Годишният финансов отчет на Община Русе за 2025 г. получи най-висока оценка…
четвъртък, 25 юни 2026
четвъртък, 25 юни 2026
29 години фестивалът „Климент Михайлов" представя талантливи млади театрали…
сряда, 24 юни 2026
Община Русе започва реализацията на проект за нов парк и модерна зелена…
сряда, 24 юни 2026
Кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци започва в малките…
сряда, 24 юни 2026
Кметът Пенчо Милков представи информация по ключови за Русе теми по време…
сряда, 24 юни 2026
Талантите на Вокално студио за поп и джаз пеене „Икономов“ – с концерт…
сряда, 24 юни 2026