Кметът Пенчо Милков награди държавната шампионка по джудо и самбо Найля Наим

сряда, 07 юни 2023

„Успехите, които постигаш на тази крехка възраст в едни от най-трудните силови спортове, са впечатляващи“. С тези думи се обърна кметът Пенчо Милков към държавната шампионка по джудо и самбо Найля Наим.

Днес той посрещна възпитаничката на СК „Спартак“ в кабинета си, която разказа повече за състезателния си опит до момента.

Последният ѝ голям успех е от Европейското първенство по самбо за кадети в Хайфа, Израел. В него след много оспорвани и силни схватки с противниците Ная завоюва бронз. Под треньорството на Владимир Великов тя и съотборниците ѝ записаха силно представяне, като се върнаха в Русе с цели 16 медала (8 сребърни и 8 бронзови).

Ная постига и редица силни резултати през годините, като през 2020 г. на световните ученически игри в Белград взе бронзово отличие, а през следващата година на Балканиадата по самбо в Гърция отново завърши трета.

През последните три години състезателката на спортен клуб „Спартак“ Русе е държавна шампионка по джудо и самбо.