Кметът Пенчо Милков награди отличили се военнослужещи от състава на ВМС

понеделник, 05 август 2024

Трима военнослужещи от състава на Военноморските сили на Република България (ВМС) бяха наградени днес от кмета на Община Русе Пенчо Милков. Отличените бяха удостоени с премия, почетен плакет и грамота за своята всеотдайност и професионализъм, както и за постигнатите високи резултати в изпълнението на служебните си задължения. Награждаването бе по случай 145 години от създаването на ВМС. Признание получиха капитан II ранг Силвия Панайотова Георгиева, мичман Савчо Георгиев Костадинов и гл. старшина Михаил Цветанович Младенов.

На церемонията присъстваха командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов, заместник-командирът на ВМС флотилен адмирал Ваньо Мусински и началникът на канцеларията на командира на ВМС капитан I ранг Райна Пенчева. От страна на Община Русе присъстваха зам.-кметовете Димитър Недев и Борислав Рачев, както и председателят на Общинския съвет акад. Христо Белоев.

Контраадмирал Кирил Михайлов изрази благодарност към наградените за тяхната неуморна служба и професионализъм, подчертавайки важността на тяхната роля в поддържането на сигурността и суверенитета на страната. „Всеки моряк помни, че началото на Военноморските сили започва от Русе. Горди сме, че посрещаме празника си с чувство на изпълнен дълг и че продължаваме процеса на модернизация на ВМС“, подчерта контраадмирал Михайлов. Той връчи на кмета Пенчо Милков почетната монета на командира на Военноморските сили.

Милков също поздрави военнослужещите и изтъкна значимостта на тяхната работа за обществото, като изрази увереност, че техният пример ще вдъхнови и бъдещите поколения военнослужещи. „Вие пазите с достойнство нашите морски граници, а ние пазим паметта за героите и тяхната саможертва. Ще продължим да подкрепяме всички, които допринасят за развитието и сигурността на нашата страна“, заяви кметът на Русе.