Кметът Пенчо Милков награди шампиона по кану Преслав Георгиев

понеделник, 18 юли 2022

Преслав Георгиев, който завърши трети на Европейското първенство по кану-каяк в Белград, бе награден днес от кмета на Русе Пенчо Милков.

Успехът на Георгиев е в дисциплината 200 м единично кану.

„Досега Преслав се състезаваше с юношите и като прохождащ при мъжете успя да влезе и на финалите на 1000 метра, което също е голямо постижение“, отчете треньорът му от СК „Георги Демирев“ Ева Пашева.

Кануистът разказа за най-големите предизвикателства в състезанието и сподели, че фокусът му оттук нататък е световното първенство  в Сегед, Унгария, което започва на 1 септември. Там той ще се сблъска със силната унгарска школа по кану, но е убеден, че ще се представи достойно.

„Всяка победа увеличава очакванията към теб, но това е още един начин, по който спортът изгражда не само физическа сила и издръжливост, но и психическа“, каза Пенчо Милков.

Освен паричната премия, кметът връчи на младия кануист и медал с герба на Русе, като му пожела да носи родния град в сърцето си и да остане да се състезава за него.