събота, 20 май 2023
В зала "Дунав" започна четиридневен турнир по баскетбол за момичета до 12 години, който е финален и е част от Държавното първенство. Той бе открит от кмета Пенчо Милков и се осъществява с подкрепата на Община Русе.
"Пожелавам ви да дадете всичко от себе си в надпреварата и съм убеден, че ще демонстрирате потенциала си, вдъхновението и страстта си към играта. Вярваме във вашата сила и знам, че ще оставите следа в сърцата ни с уменията си и волята си за победа", обърна се към състезателите Милков.
В надпреварата участват 12 отбора от цялата страна, като откриващата среща на турнира бе между СКБ "Дунав Русе-2016" и “Монтана 2003”. Възпитаничките на треньора Магдалена Атанасова-Миланова победиха съперничките си с впечатляващия резултат 87:53.
Русенският клуб е един от претендентите за първите места в турнира, като в оставащите дни до края му ще премери сили с отборите на “Септември 97”, “Берое Стара Загора, “Асеновец 2005” и “Ч.М. Одесос”.
Пълната програма на състезанието можете да видите тук.
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 19 май 2023
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков: „Необходима е спешна намеса от страна на държавата,…
четвъртък, 16 април 2026
Празникът на торта „Гараш“ в два дни, "Queen Sensation" забиват на площада
четвъртък, 16 април 2026
Започва безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци
четвъртък, 16 април 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
четвъртък, 16 април 2026
Русе ще отбележи 150 г. от Априлското въстание с възстановка на паметните…
четвъртък, 16 април 2026
Ара Маликян отлага своя концерт в Русе за 10 октомври
четвъртък, 16 април 2026
ДГ „Иглика“ в Русе ще бъде обновена по интегриран проект за устойчиво…
четвъртък, 16 април 2026
Зам.-кметът Енчо Енчев: Културата и образованието са основа за устойчивото…
четвъртък, 16 април 2026