Кметът Пенчо Милков уважи юбилея на Юридическия факултет

петък, 11 ноември 2022

Русенският университет „Ангел Кънчев“ отбеляза с тържествено събитие 30-годишнината от създаването на Юридическия факултет.

"Преподавателите ми ще останат завинаги част от историята на моя живот. Голяма част от това, което съм, е формирана от времето, което прекарах тук”. С тези думи кметът на Русе Пенчо Милков се обърна към ръководството на факултета. Той сравни правото с бойно изкуство, като и при двете воините се борят за възтържествуване на справедливостта.

Своите приветствия по повод юбилея отправиха министърът на правосъдието Крум Зарков, областният управител Анатоли Станев, председателят на Общинския Съвет Иво Пазарджиев и преподавателят с най-дълъг трудов стаж във факултета доц. д-р Величко Пантелеев.

Сред официалните гости бяха още Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум, представители на различни институции, сред които на Окръжния, Административния и Районния съд, адвокатската колегия, ОДМРВ - Русе, преподаватели, бивши и настоящи възпитаници на факултета.

С приветствено слово към присъстващите и поздрав към декана на Юридическия факултет доц. д-р Кремена Раянова ректорът на Русенския университет академик Христо Белоев дтн даде началото на тържественото събитие. Прочетен бе и поздравителен адрес от служебния министър-председател Гълъб Донев.

Празникът завърши с химна на Русенския университет в изпълнение на Стефания Горначка, ученичка от Националното училище по изкуства в Русе.