Кметът Пламен Стоилов даде старт на петото издание на турнира за купа „Русе“

събота, 23 април 2016

Кметът Пламен Стоилов откри днес, в зала „Академик” на Русенския университет, петото издание на турнирa за Купа „Русе”. Надпреварата се организира от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе”.

На официалното откриване присъстваха още народният представител Пламен Нунев, домакинът и президент на русенския клуб д-р Кирил Панайотов, президентът на Българската федерация по щанги Неделчо Колев, старши треньорът на националния отбор на България по вдигане на тежести Иван Иванов, олимпийски, световни и европейски шампиони по вдигане на тежести и други спортни деятели и гости.

„Гордея се с постиженията на русенския тежкоатлетически клуб. Това състезание се превърна в традиция и всеки път е на още по-високо ниво“, заяви кметът Пламен Стоилов.

Над 10 клуба от цялата страна, с близо 80 състезатели и техните треньори, се включиха в турнира. Сред тях са шампионът Величко Чолаков, който пристига със своите възпитаници от клуба по щанги в Смолян. Със своите състезатели от Асеновград се включи и личният треньор на златната Боянка Костова – Лъчезар Кишкилов. Сред участниците бе и Валя Лухова, която се включи в детската Олимпиада през миналата година. Не на последно място и русенците-национални състезатели Надежда-Мей Нгуен и Стилиян Гроздев.