Кметът Пламен Стоилов и Дядо Коледа запалиха светлините на коледната елха

понеделник, 08 декември 2014

Тази вечер пред Община Русе грейнаха по традиция светлините на коледната елха. Началото на церемонията започна точно в 17 часа с богата празнична програма. Участие в нея взеха изпълнители от детска вокална група „Слънце”, формация за модерен балет „Мираж”, танцьори от ФТА „Русчуклийче” и други състави от Общински младежки център за култура и изкуство /ОбДЦКИ/. Танцова група „Вакали” направи ефектно светещо шоу, което бе аплодирано бурно от русенската публика.

Водеща на празненството беше актрисата Ралица Константинова. Като специален гост на тържеството се присъедини Дядо Коледа. Той бе посрещнат по тържествен начин от мажоретния състав към ОбДЦКИ. Дядо Коледа благодари на децата и покани кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов заедно да запалят светлините на 13-метровата коледна елха пред сградата на Общината.

Тържеството завърши с богато светлинно шоу. По улиците на града вече грее и новата коледна украса, с която тази година Община Русе обогати празничната визия на града.

Последни Новини

виж всички новини >