Кметът Пламен Стоилов откри осмото издание на турнира по вдигане на тежести „Купа Русе“

събота, 04 май 2019

Днес, в Зала „Академик“ на Русенски университет „Ангел Кънчев“, кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов връчи поздравителен адрес на президента на „Тежкоатлетически спортен клуб“ - Русе д-р Кирил Панайотов по повод старта на Осмия турнир „Купа Русе“.

Г-н Стоилов даде началото на официалното откриване на състезанието по вдигане на тежести. Той изрази уважението си към таланта на участниците и състезателите в това традиционно спортно събитие и им благодари за приноса към развитието на спорта в Русе. Кметът се обърна и към присъстващите олимпийски, световни и европейски шампиони - Нено Терзийски, Норайр Норикян, Севдалин Маринов, Стефан Топуров, Янко Русев, Алан Цагаев. „Вие сте легенди, донесли толкова радост на всички българи. Пожелавам на тези деца в залата да са следващите европейски, световни, олимпийски и национални шампиони!“, заяви кметът.

В турнира се включиха 80 млади тежкоатлети. Те са от 11 клуба от градовете Русе, Варна, Разград, София, Хасково, Сливен, Асеновград, Сопот, Карлово и Генерал Тошево.

Състезанието се провежда по системата Синклер в четири възрастови групи – момчета, кадети, юноши и жени.

Официални гости на турнира бяха Пламен Стоилов – кмет на Община Русе, Мария Габриел – еврокомисар по цифрова икономика и цифрово общество в Европейската комисия, Пламен Нунев – председател на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в НС, Андриан Райков – народен представител от ГЕРБ, Страхил Карапчански – зам.-кмет „Европейско развитие“, Андрей Новаков, Валентин Колев – зам. областен управител на Област Русе, Росица Георгиева – началник на Регионално управление на образованието – Русе, проф. Борислав Ангелов - зам.-ректор на РУ „Ангел Кънчев“, старши треньорът на националния тим по вдигане на тежести - Иван Иванов и медалистите от световни, европейски и олимпийски турнири - Нено Терзиски, Норайр Норикян, Севдалин Маринов, Стефан Топуров, Янко Русев, Алан Цагаев.